Pepe Piasecki. Rocznik 1949. Inżynier elektronik, absolwent Politechniki Warszawskiej. W swoim życiu pracował w kilkunastu zawodach. Rozpoczął jako komputerowiec w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie.
Praktykował jako tłumacz języka angielskiego i niemieckiego. Był handlowcem, akwizytorem, robotnikiem budowlanym za granicą oraz ogrodnikiem i właścicielem hurtowni obuwia w kraju. Zgłębiał tajniki ceramiki artystycznej.
W wolnych chwilach pisał. Doświadczenia z okresu służby wojskowej w I Batalionie Szturmowym z Dziwnowa zawarł w satyrycznej opowieści „Generał”, którą wydał w 2009 roku. W tym samym okresie był nominowany i przegrał ze zwycięzcą w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim na Autorską Książkę, Świdnica 2009 za pracę „Wszechświat według Zulów”.

W 2010 brał udział w I Międzynarodowym Konkursie im. Ryszarda Kapuścińskiego na Reportaż Literacki. Książka pod tytułem „Iwan Poluchowicz. Trzy dni nie z jego życia”. W 2011 roku na czas nieokreślony wstrzymano pobór do Wojska Polskiego. Wtedy Pepe Piasecki wydał własnym sumptem broszurkę: „Jak przeżyć armię”.
Za książkę „Spoko Maroko” był w 2017 nominowany do Podróżniczej Książki Roku, nagroda im. Stanisława Szwarc Bronikowskiego.
Z cyklu Podróże i Wyprawy wyd. Stapis, ukazała w 2020 roku, książka „Pekin i kawałek Chin”.

W 2021 roku “Spoko Maroko dalsze porady dla podróżniika”